Covid-19 ja muud

Järjesta:

Eldon veregrupi test

Kodune vergrupi test võimaldab määrata veregruppi ABO-süsteemis ja Rh(reesus)-kuuluvust. 

AB0-süsteem - Kõige olulisem veregrupisüsteem on AB0, mille puhul võib Sinu veri olla, kas A, B, 0 või AB grupist. Selle määravad ära kaks antigeeni, mis paiknevad vere punalibledel:

A veregrupp — punalibledel on ainult A-antigeen
B veregrupp — punalibledel on ainult B-antigeen
AB veregrupp — punalibledel on nii A kui ka B antigeen

0 veregrupp — ei ole A ega B antigeeni 

Kui inimesel on A, B või 0 veregrupp, siis on tal plasmas ka antikehad, mis hävitavad neid antigeene, mida inimesel endal ei ole. Näiteks: kui Sina oled A veregrupiga, siis ei tohi Sulle üle kanda B veregrupi verd, sest Sul on olemas antikehad, mis võitlevad B-antigeeni vastu. Kui oled 0 veregrupiga inimene, on Sul olemas antikehad, mis võitlevad nii A kui ka B antigeeni vastu. Kui inimesel on AB-veregrupp, siis tal selliseid antikehi ei ole ja sellepärast võibki AB veregrupiga inimestele üle kanda kõikide teiste veregruppide verd. Seega võib AB-veregrupiga inimest nimetada universaalseks patsiendiks. 0-veregrupiga reesusnegatiivset doonorit võib aga nimetada universaalseks doonoriks, kuna tema punalibled sobivad ülekandeks kõikidele patsientidele. 

Rh-kuuluvus - Vere Rh(reesus)-kuuluvus võib olla kas positiivne (+) või negatiivne (-). See sõltub D-antigeeni olemasolust punaliblede peal. Kui D-antigeen on olemas, siis on inimene Rh-positiivne ja kui D-antigeen puudub, siis Rh-negatiivne.

Kui inimene on Rh-negatiivne, siis kokkupuutel Rh-positiivse verega (näiteks vereülekande või raseduse ajal) võivad tal tekkida antikehad. Need antikehad võivad põhjustada rasedusprobleeme Rh-negatiivsele naisele, kui tal sünnib Rh-positiivne laps.

Säilivusaeg kuni mai 2023 või hiljem.

Kogus Hind  
1tk 11,50 € - +
2 tk 19,50 € 9,75 €/Tk
- +

VideoFlowflex Covid-19 antigeeni kiirtest koduseks kasutamiseks

Flowflex Covid-19 kodune antigeeni kiirtest ninast. Test on mõeldud enesetestimiseks ja seda on väga lihtne läbi viia. Vatitikk tuleb sisestada vaid maksimaalselt 2,5cm kaugusele ninasõõrmesse. Tulemusi saab lugeda 15 minuti pärast. 

Kasutamine: Pöörake vatipulka ninasöörmes 5 korda. Sisestage pulk katsutisse ja keerutage 30 sekundit. Lisage proovist 4 tilka testknasse. 15 minuti pärast on tulemus nähtav.
Täpsemalt lugeda kasutusjuhendist.

Säilivusaeg: 2023 juuli või hiljem. 
Kasutusjuhendi saate alla laadida siit!
Pilt on illustratiivne ja võib erineda tegelikust tootest. 

Kogus Hind  
1tk 4,90 € 4,90 €/Tk - +
5 tk 23,50 € 4,70 €/Tk
- +
10 tk 39,00 € 3,90 €/Tk
- +

VideoCovid-19 koroonaviiruse antigeeni kiirtest süljest 5tk karbis

Covid-19 antigeeni kiirtest süljest.
Süljetest on mugav ja ohutu meetod koroonaviiruse COVID-19 nakatumise riski hindamiseks. Testi tulemusi saab kiiresti tõlgendada 10-20 minutiga.

Tundlikkus = 92,9%
Spetsiifilisus = 99,58%
Täpsus = 96,79%

Test on professionaalseks kasutamiseks.
Säilivusaeg veebruar 2023 või hiljem. 
Pilt on illustratiivne ja võib erineda tegelikust tootest. 
Online kasutusjuhendi saate alla laadida siit!

Kogus Hind  
5 tk 14,50 € 2,90 €/Tk - +
100tk 255,00 € 2,55 €/Tk
- +