Mida tasub teada enne rasestumist?
Valmistage oma keha ette raseduseks. 
Tervislikud eluviisid ja stressivaba elu suurendavad oluliselt rasestumise võimalusi. Vähendage alkoholi tarbimist. Võimalusel vältige ravimeid. Kui te ei tegele mingi spordialaga, tasuks kohe alustada. Regulaarne trenn, näiteks ujumine, võib suurendada võimalusi rasedaks jääda. Ühtlasi aitab vormi saamine kehal harjuda raseduse ajal tekkivate füüsiliste nõudmistega. Toituge tervislikult. Üle- või alakaalulisus võib mõjutada menstruatsiooni ja takistada ovulatsiooni. Veenduge, et Teie menüüs on piisavalt proteiini. Päevane portsjon looma või linnuliha, kala ning piimatooteid parandab munarakkude tootmist. On täheldatud, et soja omab rasestumisvastat toimet. Rohkem kui üks tass kohvi päevas võib pikendada rasestumiseks kulunud aega kuni 50%. Jooge piisavalt vett. Sööge toiduaineid, mis sisaldavad tsinki ja seleeni. Tsink on oluline korrapärase menstruaaltüskli jaoks. Seleen tõstab viljakust. Kui suitsetate, siis nüüd oleks õige hetk loobuda. Rasedana peate seda tegema nagunii. Suitsetamine röövib kehalt viljakuseks vajalikud toitained, nagu tsink, seleen ja C-vitamiin, kui olete suitsetaja, siis võtke toidulisandina juurde just neid.

Arstid ei kinnita, et sekspoosidel on viljastamisel mingit mõju. Kuid viljakuseksperdid on öelnud, et tasuks vältida nn ratsaasendit, sest sel viisil võib sperma välja valguda. Pärast vahekorda soovitavad eksperdid asetada puusade alla väikse padja, niiviisi puhkab emakakael spermas umbes 20 minutit ja annab spermatosoididele aega läbi emakakaela ujuda. Levinud on ka jalgade asetamine kõrgemale, näiteks seina vastu.

Kui kannatate tupekuivuse all ning kasutate libesteid, siis olge teadlik, et tavalise libesti kasutamine võib tappa paljud spermarakud. Spetsiaalsed spermasõbralikud libestid loovad spermale sobiliku PH keskkonna ning tagavad spermale loomuliku liikumise libestusaines. Spermasõbralikke libestusaineid saab tellida siit.

Kui Teie menstruatsioon kestab vaid mõni päev, võib see olla ohumärk. Konsulteerige oma arstiga, kes vaatab üle ultraheliaparaadi abiga Teie emaka limaskesta paksuse. Piisavalt kohev emaka limaskest on aluseks sellele, et juba viljastatud munarakul oleks emakas kuhugi kinnituda. Kui emaka limaskest on liiga õhuke, siis soovitatakse juua kortsleheteed.

Ka mees saab omalepoolt aidata. Mehed peaksid jälgima, et nende munandid ei oleks liiga kuumad, sest see ei mõju spermale hästi. Vältida tuleks kuuma vanni, kitsast aluspesu ja pükse ning sülearvuti süles hoidmist, sest kõik need võivad tõsta munandite temperatuuri. Auto elektriline istmesoojendus ei ole samuti mehe suguelunditele tervislik. Meestel soovitatakse võtta E- ja C-vitamiini ning tsingiga toidulisandeid, et tõsta spermatosoidide arvu ja sperma kvaliteeti. Juua päevas vähemalt 2 liitrit vett, sest sperma koosneb enamjaolt veest. Ka mees võiks suitsetamise maha jätta, sest see mõjutab meeste viljakust.