Rinnapiima alkoholitesti kasutusjuhend

Ühekordsed rinnapiima alkoholitestid annavad täpse tulemuse ja kindlustunde.
Kiire ja lihtne kodune test mõõdab alkoholisisaldust rinnapiimas alates 0,01% kuni 0,3%. Test annab tulemuse juba kolme minutiga. Tulemusi loetakse visuaalselt, võrreldes testi kontrollaknas ilmuvat värvi värvikaardiga. Sinine värvus testril annab märku alkoholisisaldusest rinnapiimas. Mida tumedam värv, seda suurem alkoholisisaldus rinnapiimas. Kui kollakas värvus testri aknal jääb muutumatuks on rinnapiima alkoholisisaldus 0,00%.

Testi tuleks hoida temperatuuril 2-30 kraadi. Too testipakend toatemperatuurile enne selle kasutamist.
Kasuta testi vähemalt 1 tund peale pakendi avamist.

1. Varu rinnapiima 1-2 cm jagu puhtasse nõusse.
2. Eemalda kork ning aseta testi imav osa rinnapiima sisse 10-15 sekundiks hoides testi vertikaalselt imav osa allapoole. Vähemalt pool testi imavat osa peaks olema vedeliku sees, et test saaks korralikult imenduda, kuid mitte üle noolega märgitud piirjoone.
3. Aseta testile kork peale ning aseta test vertikaalsele kuivale pinnale.
4. Loe testi tulemusi 3-5 minuti jooksul.

POSITIIVNE
Test reageerib alkoholisisaldusele rinnapiimas. Värvus testiaknas muutub helesinisest (0,01%) kuni tumesiniseni (0,3%) kui rinnapiim sisaldab alkoholi. Kui testi värvus on heldam kui 0,01% värvus värvikaardil, tuleb testi tõlgendada siiski positiivsena, kuid alkoholi sisaldus rinnapiimas on väga väike ehk alla 0,01%

NEGATIIVNE
Testi värvus testiaknas ei muutu ning alkoholi rinnapiimas ei ole tuvastatud.

KEHTETU
Kui testi värviaknas olev värvus on sinine juba enne testi kokkupuudet rinnapiimaga on test kehtetu. Kehtetu test ei näita tulemust ning seda ei kasutata.

Juhul kui testi värvus testiaknas muutub vaid äärtes ja enamus värvusest jääb muutumata ei ole tulemus usaldusväärne ja testi tuleks korrata uue testiga.

Iga test on mõeldud ainult ühekordseks kasutamiseks.