One Step meeste viljakustest

Kiire ja lihtne kodune viljakustest meestele mõõdab aktiivsete spermatosoidide arvu ühe milliliitri kohta. Test annab positiivse või negatiivse tulemuse, vastavalt, kui aktiivsete spermatosoidide arv jääb alla või üle 20 miljoni spermatosoidi ühe milliliitri kohta 90% täpsusega. 

Värvipimedus või ebasobiv valgus võivad mõjutada testi tulemuste lugemist.
NB! Viimasest ejakulatsioonist peab olema möödas vähemalt 3 päeva, kuid mitte rohkem, kui 7 päeva, et test näitaks õiget tulemust. Ärge kasutage testi peale säilivuskuupäeva möödumist. Hoidke testi kuivas, temperatuuril 4-30C. Ärge külmutage. Hoidke lastele kättesaamatus kohas.

Pakk sisaldab:
1 või 2 testi (Vastavalt valitud pakendile)
1 pudel värvilahust (Sinist värvi Staining Solution)
1 pudel pesulahust (Washing Solution)
1 või 2 topsi seemnevedeliku kogumiseks (Vastavalt valitud pakendile)
Iga testipakend sisaldab testialust, pipetti ja kuivatusainet (kuivatusaine peale avamist visata prügikasti)TESTI KASUTAMINE:

Viimasest ejakulatsioonist peab olema möödunud vähemalt 3 päeva, kuid mitte rohkem, kui 7 päeva. See kindlustab, et sperma kvaliteet on kõige kõrgem ja test näitab õieti.
Testil on 2 akent - vasakpoolne A aken on testimisaken, kuhu lisatakse vedelikke. Parempoolne kontrollaken B on testi tulemuste lugemiseks.

1. Kogu seemnevedelik ejakulatsiooni teel otse plastikust topsi. Hoiduge puutumast topsi sisemist osa käega.
2. Asetage plastiktopsile peale kaas ning raputage õrnalt topsi sisu vähemalt 10 korda. Oodake vähemalt 15 minutit, kuid mitte rohkem, kui 12h enne kui alustate testimist. Loksutage seemnevedelikku topsis enne testimise alustamist. 
3. Avage fooliumkotike ning asetage test tasasele pinnale testi aknad suunaga ülessepoole.
4. Loksutage topsi enne kaane avamist. Asetage pipett seemnevedeliku sisse ja aeglaselt tõmmake vedelik pipeti sisse.
5. Lisage 1 tilk seemnevedelikku vasakpoolsesse testi aknasse - A. Oodake, kuni vedelik lahustub vähemalt 1 minut. 
6. Lisage 3 tilka sinist värvi vedelikku testi vasakpoolsesse aknasse - A.
Oodake, kuni vedelik lahustub vähemalt 1-2 minutit.
7. Lisage 2 tilka läbipaistvat vedelikku (Wasing Solution) testi vasakpoolsesse aknasse - A. Oodake, kuni vedelik lahustub vähemalt 1-2 minutit.
Lugege testi tulemusi 5 minuti jooksul.

TESTI TULEMUSED:

Võrdle tulemusi akendes A ja B.
Test on positiivne: kui värvus testiaknas A on tumedam, kui värvus kontrollaknas B. Aktiivsete spermatosoidide arv on võrdne või rohkem, kui 20 minjonit spermatosiodi ühe milliliitri kohta ja sperma kontsentratsioon on normaalne või kõrge.

Test on negatiivne: kui värvus testaknas A on heledam, kui värvus kontrollaknas B. Aktiivsete spermatosoidide arv jääb alla 20 miljoni spermatosoidi ühe milliliitri kohta ja sperma kontsentratsioon on liiga lahja. Negatiivse testitulemuse puhul on sperma kontsentratsioon 5-20 miljonit spermatosoidi ühe ml kohta ja seda nimetatakse oligospermiaks ehk spermatosoidide vähesuseks.

Kui testiaken A on täiesti värvitu, tähendab see, et sperma kontsentratsioon on 0 - 5 miljonit spermatosoidi ühe ml kohta, mida nimetatakse azoospermiaks ehk seemnerakkude puudumiseks.

Negatiivse testi puhul võiks 6 päeva pärast testi korrata.

Kui Teie testikarbis on 2 testi, siis visake kasutatud ja loetud tulemustega test ära. Sulgege sinise ja läbipaistva vedelikuga pudelid ning asetage tagasi karpi. Sinine vedelik on valgustundlik, ning seda ei tohiks jätta päevavalguse kätte pikemaks perioodiks. Teine test tuleks teha mitte varem, kui 6 päeva pärast. Teise testi tulemused peaksid kattuma esimese testi tulemustega. Kui testi tulemused on erinevad, siis oodake 10 nädalat ning korrake testimist uue testiga.

Pakis on 2 testi ning testi tulemused on erinevad:
1 ja 2 test positiivsed: Aktiivsete spermatosoidide arv on võrdne või rohkem, kui 20 minjonit spermatosiodi ühe milliliitri kohta.
1 ja 2 test negatiivsed: Aktiivsete spermatosoidide arv jääb alla 20 miljoni spermatosoidi ühe milliliitri kohta. Konsulteerige oma arstiga.
1 test positiivne, 2 test negatiivne: Testige uuesti 10 nädala pärast ning konsulteerige oma arstiga.
1 test negatiivne, 2 test positiivne: Testige uuesti 10 nädala pärast ning konsulteerige oma arstiga.

Testi tulemused näitavad aktiivsete spermatosoidide arvu üle või alla 20 miljoni spermatosoidi milliliitri kohta. Negatiivne test ei tähenda tingimata infirtiilsust ning positiivne test ei tähenda tingimata fertiilsust. Viljakust määravad ka teised faktorid, kuigi vähene aktiivsete spermatosoidide arv milliliitri kohta võib olla märk infirtiilsusest.Testi tulemusi võib mõjutada inimese silmanägemine, mis võib tähendada +/- 3 miljonit spermatosoidi ml kohta.