Pulkrasedustesti kasutusjuhendPulkrasedustest mõõdab HCG (Human chorionic gonadotropin) hormooni olemasolu uriinis, tuvastamaks varajast rasedust. HCG toodetakse platsenta poolt raseduse ajal, varsti peale seda kui embrüo kinnitub emaka seina külge. Mida suurem rasedus, seda kõrgem on HCG tase uriinis. HCG kontsentratsioon mitte rasedal naisel on tavalisel >5mIU/ml. Kui menstruatsioon on hilinenud on uriinis HCG sisaldus ca 100mIU/ml. Antud pulkrasedustest mõõdab HCG taset alates 10miu/ml kohta, mis võimaldab rasedust testida alates 4 päeva enne oodatavat menstruatsiooni.

PAKK SISALDAB:

1. HCG uriini raseduse pulktest
2. kuivatusaine

TESTIMINE:

Kasutada võib igasuguseid uriiniproove, kuid soovitav on kasutada esimest hommikust uriini, sest see sisaldab rasedushormooni HCG-d kõige suuremas kontsentratsioonis.

KASUTAMISJUHIS:

Iga alumiiniumpaberisse pakitud kotike sisaldab üht pulktesti ja väikest niiskust imava materjaliga kotikest. Viimast testimisel ei kasutata ja see visatakse minema. Iga test on mõeldud ühekordseks kasutamiseks. Avada fooliumpakend alles vahetult enne kasutamist. Jälgida, et testimisvahend oleks kuni selle kasutamiseni kuiv.

TESTIMISE PROTSEDUURID:

Testi tegemiseks hoidke testpulga otsa otse uriinijoas. Või koguge uriin puhtasse ja kuiva topsi ning kastke testpulga ots sinna sisse.

1. Avage kilepakend alles vahetult enne testi tegemist ja võtke testipulk sealt välja.


2. Võtke ära kaitsekapsel ja hoidke testipulga alumist otsa 10 sekundit uriinijoas või kogutud uriinis.

3. Hügieenilistest kaalutlustest tulenevalt pange kaitsekapsel testpulga otsale tagasi ja asetage test tasasele pinnale.

4. Lugeda tulemusi 3-10 minuti pärast.

5. Viska test ära pärast kasutamist.

 

TULEMUSED

NEGATIIVNE: Kui ilmub üks värviline joon kontrolltsooni ja testtsoonis ei ole teist triipu siis näitab see, et test on negatiivne. HCG piisavat kõrget taste ei ole tuvastatud uriinis. See tähendab, et kas te pole rase või test on tehtud liiga vara. Kui te pole testi tulemuste suhtes kindel, siis korrake testi 48h jooksul.

POSITIIVNE: Kui kaks värvilist triipu ilmub testile, testjoon ja kontrolljoon, siis on suur tõenäosus et te olete rase - HCG tase on uriinis tuvastatud. Üks joon võib olla teisest heledam, need ei pea olema sama tooni ja seda loetakse ikka positiivseks tulemuseks.

KEHTETU: Kui värviline joon ilmub testtsooni, kuid kontrolljoone tsoonis ei ole värviline joon tuvastatav, siis on test kehtetu. Kui ühtegi joont ei ilmu, siis test on kehtetu ja testimist tuleks korrata teise testiga.