Pulkovulatsioonitesti kasutusjuhend

PULKOVULATSIOONITESTI KASUTUSJUHEND 

Hüpofüüs toodab LH-ks (luteiniseerivaks hormooniks) nimetatavat hormooni, mis põhjustab ovulatsiooni, st. küpse munaraku vabanemise munasarjadest. Enamikel juhtudel toimub menstruaaltsükli keskel LH vabanemise järsk kasv. Selle LH taseme tõusu tuvastamist kasutatakse ovulatsiooniaja määramiseks. LH taseme tõus toimub umbes 24...36 tundi enne ovulatsiooni. 
Rasestumiseks soodne aeg on lühike, sest munarakk elab lühikest aega pärast munasarjast vabanemist (kuni 24 tundi) ja ka sperma on elujõuline ainult mõni päev.


KUIDAS MÄÄRATA TSÜKLI PIKKUST?

Päevade lugemist alustatakse tsükli esimesest vereerituse päevast ja loetakse päevade arv kuni järgmise tsükli esimese vereerituse päevani. See arv on reeglina püsiv, tavaliselt on tsükli pikkus 28 päeva.


TULEMUSED

Ovulatsioonitest on negatiivne, kui testile ilmub joon ainult testi kontroll avasse (K-joon). Test on samuti negatiivne, kui testile ilmub kaks joont, kuid joon test avas (T-joon) on nõrgem, kui K-joon.

Ovulatsioonitest on positiivne, kui testile ilmub kaks sama tugeva intensiivsusega joont või T-joon on intensiivsem, kui K-joon.