Plaatrasedustesti kasutusjuhend


PLAATRASEDUSTESTI KASUTUSJUHEND

One Step plaatrasedustest mõõdab HCG (Human chorionic gonadotropin) hormooni olemasolu uriinis, tuvastamaks varajast rasedust. HCG hormooni toodetakse platsenta poolt raseduse ajal, varsti peale seda kui embrüo kinnitub emaka seina külge. Mida suurem on rasedus, seda kõrgem on HCG tase uriinis. HCG kontsentratsioon mitterasedal naisel on tavalisel >5mIU/ml. Kui menstruatsioon on hilinenud on uriinis HCG sisaldus ca 100mIU/ml.

PAKK SISALDAB:

1. HCG uriini raseduse plaat test
2. Pipett
3. Kuivatusaine

TESTIMINE:

Testi võib kasutada alates esimesest päevast peale menstruatsiooni ärajäämist. Kasutada võib igasuguseid uriiniproove, kuid soovitav on kasutada esimest hommikust uriini, sest see sisaldab rasedushormooni HCG-d kõige suuremas kontsentratsioonis.

KASUTAMISJUHIS:

Iga alumiiniumpaberisse pakitud kotike sisaldab plaatrasedustesti, pipetti ja väikest niiskust imava materjaliga kotikest. Viimast testimisel ei kasutata ja see visatakse minema. Iga plaat on mõeldud ühekordseks kasutamiseks. Avada fooliumpakend alles vahetult enne kasutamist. Jälgida, et testimisvahend oleks kuni selle kasutamiseni kuiv.

TESTIMISE PROTSEDUURID:

1. Panna uriin puhtasse anumasse. Analüüsiks on seda vaja väikeses koguses.

2. Avada fooliumkotike ja võtta plaat ja pipett välja. Visata kotis sisalduv väike kotike minema.

3. Võtta pipett ja imeda anumast pipetti veidi uriini, selleks pigistada eelnevalt pipetist õhk välja.

4. Panna test tasasele alusele ja tilgutada pipetist 4 tilka uriini ümmargusse prooviavasse.

5. Tulemust näete 3 minuti pärast. Sõltuvalt rasedushormooni HCG kontsentratsioonist võib positiivne tulemus olla näha juba 1 minuti möödumisel.
Kuigi, et olla kindel et test ei ole negatiivne tuleb oodata kuni 5 minutit. Pärast 10 minuti möödumist ei saa testi tulemustes enam kindel olla.

8. Viska test pärast kasutamist ära.

 

TULEMUSED

NEGATIIVNE: Kui ilmub üks värviline joon kontroll tsooni ja testi tsoonis ei ole teist triipu siis näitab see, et test on negatiivne. HCG piisavat kõrget taste ei ole tuvastatud uriinis. See tähendab, et kas te pole rase või test on tehtud liiga vara. Kui te pole testi tulemuste suhtes kindel, siis korrake testi 48h jooksul.

POSITIIVNE: Kui kaks värvilist triipu ilmub testiribale , üks testi tsoonis ja teine kontroll tsoonis , siis on suur tõenäosus et te olete rase - HCG tase on uriinis tuvastatud. Üks joon võib olla teises heledam, need ei pea olema sama tooni ja seda loetakse ikka positiivseks tulemuseks.

KEHTETU: Kui värviline joon ilmub testi tsooni, kuid kontroll joone tsoonis ei ole värviline joon tuvastatav siis on test kehtetu. Kui ühtegi joont ei ilmu testi ribale, siis test on kehtetu ja testimist tuleks korrata teise testiga.