MaybeBaby ovulatsioonitestri kasutusjuhend

MaybeBaby on mini-mikroskoop 52 x suurendusvõimega. See on mõeldud korduvkasutamiseks, et määrata ära fertiilne periood tsüklis sülje teel. Korduvkasutatav ovulatsioonitest toimib mikroskoopilisel põhimõttel. Ovulatsiooni eel tõuseb östrogeeni tase ja see on tuvastatav süljest. MITTE kasutada rasestumisvastase vahendina kuna MaybeBaby ei hoia ära rasestumist!

MILLAL ON RASESTUMINE VÕIMALIK? Ovulatsioon toimub tavaliselt 14 päeva enne järgmist menstruatsiooni. Keskmine tsükkel on tavaliselt 28 päeva pikk.Munarakk on viljastumisvõimeline kuni 48h peale ovulatsiooni. Spermarakud on eluvõimelised kuni 4 päeva. Seega võib fertiilne periood olla kuni 6 päeva kokku.

- Korduvkasutatavat ovulatsioonitesti on mugav ja lihtne kasutada. 
- Mahub hõlpsasti käekotti ja on vaid huulepulga suurune.
- Vastupidiselt uriinitestidele võid ovulatsioonitestrit kasutada kus iganes.
- Annab vastuse 98% täpsusega.
- On korduvkasutatav 

 KUIDAS MÄÄRATA TSÜKLI PIKKUST?

Päevade lugemist alustatakse tsükli esimesest vereerituse päevast ja loetakse päevade arv kuni järgmise tsükli esimese vereerituse päevani. See arv on reeglina püsiv, tavaliselt on tsükli pikkus 28 päeva. 

 MILLAL ALUSTADA TESTIMIST? 

Selleks, et otsustada, millisel tsükli päeval alustada testimist, lahutage tsükli päevade arvust 18 päeva. Näiteks, kui teie tsükkel on 28-päevane, tuleb esimene test teha 10. tsüklipäeval. Ovulatsioon toimub tavaliselt 14 päeva enne oodatavat menstruatsiooni.

TESTIMINE: NB! Parima tulemuse saab, kui kasutada ovulatsioonitestrit hommikul, enne hammaste pesu.
Ärge sööge, jooge, närige nätsu ega suitsetage vähemalt 3 tundi enne testri kasutamist. 

Testri kasutamine:
Eemalda testrilt kork (pilt1) ja tõmba välja (ära keera) testri läätseosa (pilt2).
Puhasta testri klaasiosa puhta ja kuiva lapiga (pilt3). Lisa sülge klaasist läätse alumisele poolele. Püüa vältida mulle. (pilt 4).Aseta klaasist lääts kuivale siledale pinnale klaasiosa ülesse poole suunatud ja lase süljel kuivada 10-15 minutit. Aseta läätseosa tagasi testri külge tagasi (pilt5) ja vajuta testri all olevale nupule (Pilt 6). Testris hakkab põlema roheline tuli. Vaata testri sisse ja fokusseeri mikroskoobi pilt keeratses testri läätseosa musta värvi osa vasakule või paremale, kuni pilt on terav.TULEMUSTE LUGEMINE:

Ovulatsiooni ei ole tuvastatud, kui näete läbi suurendusklaasi struktuurilt täppe ja punke millel ei ole kindlat kuju. Selline täppide ja punktide väli suurendusklaasil on klaasil 3-4 päeva enne ovulatsiooni ja ka 2-3 päeva peale ovulatsiooni. See tähendab, et tegemist ei ole fertiilse perioodiga. Kui viljakas periood hakkab lähenema, siis muutuvad täpid rohkem kujunditeks (vt. Pilt vasakul). Kuni ovulatsioonieelsel perioodil kujunevad välja selged kujundid, mis meenutavad kergelt sõnajalalehti. Olulatsiooni päeval on kujundid kõige selgemad ja tugevamad. Peale ovulatsiooni hakkavad kujundid taas segunema, kuni kaovad täielikult ja suurendusklaasilt näeb struktuurilt täppe ja punkte.
Peale testimist puhasta klaasist testri klaasist läätseosa pehme lapiga. Kui sülge on raske eemaldada võib kasutada pehmel lapil väikest kogust vett – hõõruda õrnalt. Peale puhastamist aseta lääts oma kohale tagasi ja kinnita kork.

MaybeBaby kasutamisest ning ohutusnõuetest: tulemused võivad olla mõjutatud, kui testi sooritada mitte kasutusjuhendi järgi. Oluline on, et 3h enne testimist ei tohi pesta hambaid, suitsetada, juua, närida nätsu ega süüa. Hügieenikaalutlustel on oluline, et viite testi läbi ise ja ei kasuta kõrvalist abi. Ärge kaste testrit vette. Hoidke tester eemal vedelikest, tolmust ja kõrgest temperatuurist. Kui analüüsite oma tulemust, siis veenduge, et sülg oleks täielikult kuivanud. Tootja/turustaja ei vastuta testri valesti kasutamise ega kasutusjuhendi vale tõlgendamise eest.

Patareide vahetus: Keerake lahti testi alumine helehall osa. Patarei asub testri alumise osa sees. Eemaldage 2 patareid ja asendage uutega. Patarei tüüp – SR44. Keerake testri alumine keeratav osa uuesti kinni. Ärge visake vanu patareisid prügikasti vaid viige nad ettenähtud kogumiskohta.